پیشرفت امکانات در گالینگور پایان نامه

پیشرفت امکانات و تجهیزات در گالینگور پایان نامه

دستگاه برش

اتفاق و حوادثی که در گالینگو حین کار با ماشین برش به وجود می‌آمد، باعث دگرگونی و تحول در شکل دستگاه شده است. استفاده از دو دکمه به جای اهرم از تمهیداتی بود که اندیشیده شد تا هردو دست از منطقه برش (هنگام بریدن) دور باشد.

چشم الکترونیکی باعث می‌شود که به محض نزدیک شدن دست یا هر جسم دیگر به منطقه برش، حرکت کارد متوقف گردد و از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

فاصله چشم الکترونیک از صفحه برش حدود ۱۶ تا ۱۸ سانتیمتر است. نصب ساچمه و گوی فلزی و جریان هوا بر روی صفحه برش از تجهیزاتی است که جابجایی کاغذ را بسیار آسان نموده است و با کمترین نیرو، دسته کاغذ به حرکت درمی‌آید.

کنترل و تنظیم اندازه‌های برش و پیگیری مراحل کار با سیستم‌های الکترونیکی و تصویری امکان‌پذیر شده است. اندازه‌های مختلف در حافظه دستگاه ثبت می‌گردد. بعضی از مدل‌ها امکان برنامه‌دهی تا ۷۵۰۰ مرحله را دارا می‌باشد.

ابزار و دستگاه‌های جانبی در کارگاه‌هایی که با حجم کار زیاد روبرو هستند، بسیار کارساز است. حمل دسته‌های کاغذ به صفحه برش با آسانسور یا جک به راحتی انجام می‌شود.

برزن و دسته کن نیز از تجهیزاتی است که سهولت مراحل کار را فراهم آورده است. چیدن و قرار دادن این دستگاه‌ها به وسعت کارگاه و شکل قرارگیری دستگاه‌های دیگر بستگی دارد.

در ماشین‌هایی که اخیراً ساخته شده است، ارتفاع برش (از سطح صفحه برش تا زیر تنگ) افزایش یافته است تا امکان برش اوراق بیشتری وجود داشته باشد. ماشین برش معمولاً به اندازه‌های ۹۲، ۱۱۵، ۱۵۰، ۱۶۵، ۱۷۶ سانتیمتر تولید شده است.

 

گالینگور پایان نامه

 

لینک های مرتبط : گالینگور چیستپرینت پایان نامه

319

ممکن است علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *