دستگاه های انجام گالینگور یا صحافی

دستگاه های متداول انجام گالینگور یا صحافی

ماشین برش کاغذ در گالینگور پایان نامه

 

برش کاغذ

از متداول ترین دستگاه ها در چاپخانه و کارگاههای گالینگور یا صحافی به حساب می‌آید و کارربرد بسیار دارد. ماشین‌های برش مدرن، همچون دستگاه‌های دیگر چنان مجهز و کامل شده‌اند که مراحل کار با سهولت و دقت انجام می‌گیرد. با استفاده از سیستم دیجیتال، امکان برنامه‌دهی به دستگاه و عملکرد اتوماتیک آن میسر شده، دقت و سرعت به حداکثر رسیده است. ماشین برش وسیله‌ای است که قبل و بعد از چاپ کاربرد دارد. تهیه کاغذ به ابعاد موردنظر برای چاپ بسیار مهم است. لبه‌های کاغذ باید صاف و بدون زدگی باشد، کاملاً گونیا باشد و اندازه‌های آن دقیق رعایت گردد. یکسان بودن اندازه کاغذ از دو جهت مورد توجه است.

  • اندازه یک برگ کاغذ در تمام نقاط یکسان باشد.
  • اندازه بودن ورق اول و برگ آخر در یک دسته کاغذ.

گالینگور پایان نامه

اندازه ماشین برش با طول دهانه عنوان می‌گردد. برای مثال برش ۹۲ دستگاهی است که طول دهانه آن ۹۲ سانتیمتر است و برای برش کاغذ سه وررقی از هردو ضلع مناسب است.

سیر تکاملی دستگاه‌های برش در تصویرهای زیر مشخص می‌باشد.

 

استفاده از فلکه برای پایین‌ آمدن تنگ             استفاده از اهرم برای پایین آمدن کارد

 

خط برش که توسط نور بر روی سطح کاغذ ایجاد می‌گردد و خط کش روی صفحه برش، امکانات بعضی از دستگاه‌های برش می‌باشد. به وسیله خط کش موجود، اندازه کاغذ که بیرون از قسمت برش وجود دارد، مشخص می‌گردد.

گالینگور پایان نامه

در این دستگاه، گونیای عقب به صورت سه قسمتی طراحی شده است. این مکانیزم برای برش سر و ته کتاب بسیار مناسب است. بدین ترتیب که یک سمت برای بالای کتاب و سمت دیگر برای پایین کتاب تنظیم می‌شود.

دستگاه برش

دستگاه برش پیشرفته

 

لینک های مرتبط : چاپ کتاب نفیسصحافی کتاب نفیس

393

ممکن است علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *