برش کاغذ در گالینگور پایان نامه

برش کاغذ در گالینگور پایان نامه

در گالینگور برای بریدن کاغذ باید چند نکته را مورد توجه قرار داد. کارد برش باید همواره تیز باشد تا ضمن برش مناسب به دستگاه نیز آسیب نرسد، در صورت کند بودن کارد، فشار زیادی به بازوی محرک خواهد آمد.
کارد کند باعث می‌شود که لبه کاغذها به هم بچسبد و این موضوع، ترانسپورت کاغذ در ماشین چاپ را دچار اشکال می‌سازد. همان‌طور که اشاره شد، اندازه‌های متفاوت در یک دسته کاغذ از ایرادهای کار محسوب می‌گردد. این اشکال به (زیرو رو زدن) معروف می‌باشد. بدین معنی که ممکن است، اندازه برگ اول با آخرین ورق دو میلیمتر تفاوت داشته باشد. دسته کاغذ باید به شکل صحیح و دقیق داخل دستگاه قرار داده شود. گونیا و عمود بودن اوراق، باید رعایت گردد.

گالینگور پایان نامه
قرار دادن کاغذ یا اوراق گالینگور یا صحافی شده با ضخامت مساوی در طرفین باید با دقت صورت گیرد.
در غیر این صورت، تنگ قادر به نگه داشتن محکم اوراق کمتر نیست و این دسته کاغذ، کج بریده می‌شود. کاغذهای مختلف از نظر جنس (سختی و نرمی) واکنش‌های متفاوتی در مقابل کارد برش خواهند داشت.

برای برش فرم‌هایی که تا شده‌اند و کارهایی مانند مجله و کتاب که ضخامت دو طرف (طرف عطف و طرف برش) نامساوی است، باید فرم‌ها را چپ و راست چید و سپس سر و ته کار برش زده شود.
صفحه و منطقه برش باید کاملاً تمیز باشد و جسم و شیی اضافی در این قسمت وجود نداشته باشد. وجود یک جسم کوچک ما بین اوراق و گونیای دستگاه می‌تواند باعث کج شدن کاغذ شود.

 

دستگاه برش

لینک های مرتبط : صحافی چیستصحافی پایان نامه

354

ممکن است علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *